Aktivní přístup
Problémy kyberprostoru jsou problémy celku. Mají kritický dopad na společnost, demokracii, ekonomiku i život každého z nás. Naše současnost i budoucnost vyžaduje schopnost čelit všemu, co uvedené ohrožuje.
Posláním CyberCampuscz je posilovat odolnost digitální společnosti, jejích strategických infrastruktur, veřejných institucí, soukromého sektoru i každého z nás.
K tomu je zásadní spolupráce napříč státy, organizacemi i obory. Proto CyberCampuscz vytváří prostor, který odolnost podporuje v nejrůznějších oblastech – například jde o mezioborový výzkum, poskytování služeb, řízení a regulaci, výcvik profesionálů, vzdělávání, osvětu, rozvoj specializované infrastruktury, zajišťování finančních zdrojů a budování komunit.
Budování kapacit
Kritický faktor úspěchu
Výcvik expertů, rozsáhlá kybercvičení, zavedený vzdělávací ekosystém na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity, spolupráce s Vysokým učením technickým v Brně i kreativní osvěta. CyberCampuscz klade důraz na rozvoj lidí, protože ti jsou základem odolné společnosti.
Výzkum a inovace
Excelence
napříč obory
V kampusu dělají výzkum akademické, armádní i soukromé týmy, které mají zázemí v různých oborech. Základními charakteristikami jsou špičková úroveň, multidisciplinární přístup a přenos výsledků do praxe.
Poskytování služeb
Digitální transformace bezpečně
Srdcem kampusu je CyberSecurityHubcz, který poskytuje kyberbezpečnostní služby pro digitální transformaci SME i veřejné správy v oblastech expertního poradenství, profesionálního tréninku, hledání investic či propojování s dalšími subjekty.
Řízení a regulace
Strategický
nadhled
Přesah do řízení a regulace ukazuje nové příležitosti i rizika. Díky zavedené spolupráci s blízkou Právnickou fakultou Masarykovy univerzity je možné těžit z výzkumu právních a strategických nástrojů v oboru technologického práva, stejně jako z propojení na mezinárodní výzkumné sítě.
Budování komunity
Lokální zaměření,
globální dopad
Koncentrace výzkumu, businessu, vojenských složek i veřejného sektoru je zdrojem ohromného potenciálu. Díky systematické práci s komunitou i fyzické blízkosti vznikají v CyberCampuscz příležitosti pro obrovské množství projektů i nové modely spolupráce.
Rozvoj infrastruktury
Pevné základy
V CyberCampuscz se neustále rozvíjí sofistikovaná virtuální prostředí zvyšující digitální odolnost. Příkladem je KYPO Cyber Range Platform či testovací prostředí průmyslových řídících systémů. Rozvoj probíhá také ve fyzickém světe. V současné době jsou k dispozici dva vědecko-technologické parky, které poskytují tisíce metrů čtverečních kancelářských prostor, laboratoře i výcvikové arény.
Veřejné zdroje
Podpora
z Česka i EU
Velká část projektů i aktivit v CyberCampuscz je financována z veřejných zdrojů. Strategické investice přicházejí z národních programů i skrze EU, zejména v rámci programu Digital Europe, který přispívá k rozvoji CyberSecurityHubcz či Experimentální kvantové sítě.